Manuální lymfodrenáž

Lymfa (míza) odvádí z těla odpadní látky, metabolity, odumřelé buňky, bakterie, vodu. Tok lymfy je nesmírně důležitý. Často však např. z nedostatku pohybu, po operacích lymfa dobře neproudí a odpadní (toxické) látky, voda, či tuky se hromadí v organizmu, což se může projevovat otoky, sníženou odolností vůči infekcím, únavou, celulitidou, nadváhou.

Správný tok lymfy nejlépe podpoříme poctivou manuální lymfatickou masáží. Současně tím urychlíme metabolizmus, což pomáhá kromě jiné odstraňovat nadbytečný tělesný tuk. Docílíme rychlejšího odplavení odpadních látek, tekutin a vymizení otoků, urychlíme regeneraci a hojení tkáně. Využívá se i k celkovému pročištění těla, také k podpoře imunitního systému a odstranění celulitidy.

Pro správný účinek kúry je ošetření nutné opakovat minimálně 6–10× s odstupem 1 týden. Na jejím začátku možno i dvakrát týdně. Pro udržení efektu je doporučeno zopakovat s měsíčním odstupem.

Manuální lymfodrenáž pro vás není vhodná pokud máte akutní virové, bakteriální či onkologické onemocnění, zánět žil, otevřené rány nebo akutní onemocnění kůže, vysoký tlak. Jestliže jsou otoky způsobené špatnou funkcí ledvin, jater nebo srdce.

Dále by se ošetření měly vyhnout ženy v prvním trimestru těhotenství a ženy s nefyziologicky probíhajícím těhotenstvím.

Po ošetření můžete mít pocit uvolnění i mírné únavy, zvýšené nutkání k močení či stolici, kručení v břiše, pocit žízně, bolest hlavy, možný je návrat nedoléčených neduhů.

Doporučen je klidový režim a odpočinek, vypít minimálně 2 litry ideálně neslazené vody k snazšímu vyloučení uvolněných odpadních látek močí, pokud možno se vyhnout konzumaci alkoholu. Vřele též doporučujeme naučit se správně dýchat a zvýšit pohybovou aktivitu.