Spirální stabilizace páteře

Pomůžeme vám žít bez bolesti zad! V několika lekcích vás naučíme cvičit dle systému spirální stabilizace páteře!

Příčinou bolestí i dalších problémů je nedostatek vhodného pohybu, vadné držení těla, ať už v sedě či ve stoje. Páteř je proto shora stlačená, míšní nervy vycházející z páteře se mohou skřípnout a problém je na světě.

Brát léky a trpět bolestmi můžete donekonečna, ovšem příčinu to neodstraní. Unikátní, českou a hlavně účinnou metodou je silově i časově nenáročné cvičení spirální stabilizace páteře.

Spirální stabilizace páteře (tzv. SM systém) je metoda cvičení vyvinutá českým lékařem Richardem Smíškem, založená na procvičování dlouhých svalových řetězců ve tvaru spirál, které protahují páteř směrem vzhůru a vyrovnávají ji do centrální osy. Základní pomůckou při cvičení je elastické lano.


Cvičení protáhne páteř směrem nahoru, uvolní tak celý den stlačené meziobratlové ploténky, uvolní a také protáhne přetížené svalstvo (trapézy, vzpřimovače páteře, sval bedrokyčlostehenní, čtyřhlavý stehenní) a na druhou stranu posílí svalstvo ochablé (malý prsní, přední pilovitý, šikmé břišní, široký zádový, velký hýžďový).

Zvládne to téměř každý. Má jen jednu jedinou nevýhodu, nikdo jiný za nás pravidelně cvičit nebude.

 Vhodné při léčbě:

  • poruch páteře, především léčba výhřezu meziobratlového disku
  • potíží po nezdařených operacích páteře 
  • skoliózy
  • poruch chůze, kloubů dolních končetin, artrózy kyčle, kolene, plochá noha, vbočený palec (hallux valgus)
  • prevence a kompenzace jednostranného přetížení sportem